Zalecenia przed wizytą

Prosimy aby zwierzę było zabezpieczone przed możliwością ucieczki lub zaatakowania innego zwierzęcia. W przypadku kotów zalecany jest transporter. Psy muszą być na smyczy. W przypadku zwierząt agresywnych obowiązuje również kaganiec. Prosimy nie puszczać zwierząt luzem po poczekalni oraz w gabinecie.

Pobrania krwi, badanie USG oraz zabiegi w znieczuleniu powinny być wykonywane na czczo. W przypadku kotów oraz młodych zwierząt zalecane jest minimum 8 h bez posiłku, a w przypadku dorosłych psów 10-12 h bez posiłku przed badaniem.

Mocz pobrany do badania inną metodą niż przez punkcję podczas wizyty powinien być jak najszybciej dostarczony do lecznicy. Proszę brać pod uwagę, że materiał jest wysyłany do laboratorium zewnętrznego, a zatem mocz przyniesiony późnym popołudniem lub wieczorem zostanie wysłany i zbadany dnia następnego.
Wynik takiego badania może nie mieć wartości diagnostycznej.

Laboratorium ma 3 godziny na odbiór materiału. Proszę brać to pod uwagę podczas umawiania się na pobranie krwi.

Mocz na posiew pobieramy tylko poprzez punkcję pęcherza.

Próbkę kału zbieramy z 3 dni. Co drugi lub co trzeci dzień pobieramy niewielką kilkugramową ilość kału (wielkości ziarna fasoli). Kał przechowujemy w warunkach chłodniczych.

W przypadku niektórych badań np. wysycenia konkretnymi lekami lub stężenia hormonów [hormony tarczycy, leki przeciwpadaczkowe, wykrywanie choroby Cushinga itd.] prosimy o dokładne dopytanie personelu ile czasu może potrwać pobieranie próbek oraz jak przygotować
pacjenta.

Uśredniony czas konsultacji u dr Gójskiej to 30 minut. Z uwagi na specyfikę jej pracy oraz stan pacjenta czas ten może ulec wydłużeniu powodując opóźnienie kolejnych wizyt za co z góry przepraszamy.

Nasz Przychodnia Weterynaryjna mieszcząca się na granicy Mokotowa oraz Sadyby współpracuje z wieloma laboratoriami. Proszę pamiętać że czas dojazdu kuriera po materiał jest różny, zatem materiał przyniesiony lub pobrany na koniec dnia pracy może być wysłany dopiero dnia następnego.