Zalecenia przed wizytą

Przychodnia ma charakter konsultacyjny a więc na każdą wizytę obowiązują zapisy.  
Aby wizyty przebiegały w jak najlepszy warunkach prosimy o zapisywanie się na wizyty poprzez naszą stronę. Zapisy prowadzone są poprzez zakładkę: Rejestracja online.

Recepcja nie informuje telefonicznie o opóźnieniach ze względów organizacyjnych- czas opóźnienia w każdej chwili może ulec zmianie a późniejsze przybycie uprzedzonych klientów spowoduje nowe opóźnienia.

W przypadku spóźnienia na konsultację istnieje możliwość, że czas wizyty zostanie skrócony o czas spóźnienia

Kontakt z recepcją możliwy jest przez maila oraz telefon. Wiadomości głosowe oraz sms’owe nie są obsługiwane.

Przy rejestracji otrzymacie Państwo link pozwalający na odwołanie lub przełożenie wizyty. Każdy klient ma możliwość zmienić termin do 24h przed zarezerwowanym terminem wizyty. W czasie krótszym niż 24h przed wizytą link wygasa.
Jeżeli nie możecie Państwo skorzystać z umówionej wizyty, uprzejmie prosimy o jej wcześniejsze odwołanie. W ten sposób możecie Państwo pomóc innemu oczekującemu na wizytę choremu zwierzęciu.

Nie dotyczy to planowanych zabiegów chirurgicznych oraz stomatologicznych. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu recepcja lub lekarz zapisuje go w terminarzu zabiegowym nie dostępnym przez stronę internetową. 
W przypadku pacjenta w stanie zagrażającym jego życiu zapisy nie obowiązują. 

Prosimy aby zwierzę było zabezpieczone przed możliwością ucieczki lub zaatakowania innego zwierzęcia. W przypadku kotów zalecany jest transporter. Psy muszą być na smyczy. W przypadku zwierząt agresywnych obowiązuje również kaganiec. Prosimy nie puszczać zwierząt luzem po poczekalni oraz w gabinecie.

Pobrania krwi, badanie USG oraz zabiegi w znieczuleniu powinny być wykonywane na czczo. W przypadku kotów, psów ras miniaturowych oraz młodych zwierząt zalecane jest minimum 8 h bez posiłku, a w przypadku dorosłych psów 10-12 h bez posiłku przed badaniem.

Mocz pobrany do badania inną metodą niż przez punkcję podczas wizyty powinien być jak najszybciej dostarczony do lecznicy. Proszę brać pod uwagę, że materiał jest wysyłany do laboratorium zewnętrznego, a zatem mocz przyniesiony późnym popołudniem lub wieczorem zostanie wysłany i zbadany dnia następnego.
Wynik takiego badania może nie mieć wartości diagnostycznej.

Laboratorium ma 3 godziny na odbiór materiału. Proszę brać to pod uwagę podczas umawiania się na pobranie krwi.

Mocz na posiew pobieramy tylko poprzez punkcję pęcherza.

Próbkę kału zbieramy z 3 dni. Co drugi lub co trzeci dzień pobieramy niewielką kilkugramową ilość kału (wielkości ziarna fasoli). Kał przechowujemy w warunkach chłodniczych.

W przypadku niektórych badań np. wysycenia konkretnymi lekami lub stężenia hormonów [hormony tarczycy, leki przeciwpadaczkowe, wykrywanie choroby Cushinga itd.] prosimy o dokładne dopytanie personelu ile czasu może potrwać pobieranie próbek oraz jak przygotować
pacjenta.

Nasza Przychodnia Weterynaryjna mieszcząca się na granicy Mokotowa oraz Sadyby współpracuje z wieloma laboratoriami. Proszę pamiętać że czas dojazdu kuriera po materiał jest różny, zatem materiał przyniesiony lub pobrany na koniec dnia pracy może być wysłany dopiero dnia następnego.