Parazytologia

Z uwagi na duże zagęszczenie zwierząt w mieście, choroby zakaźne, w tym pasożytnicze, rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

Różne pasożyty powodują ostre lub nawracające biegunki, zmiany skórne, uszkodzenie nerek, wątroby i innych narządów. Niektóre pasożyty zewnętrzne mogą przenosić groźne dla życia choroby zakaźne i pasożytnicze, z czego część może stanowić zagrożenie również dla zdrowia człowieka. Ponadto, niektóre pasożyty zwierząt mogą również powodować u ludzi groźne choroby odzwierzęce.

Trafna diagnoza oraz skuteczne leczenie zależą od wielu czynników m.in.: wiedzy i doświadczenia lekarza, lekooporności pasożytów oraz wiedzy jak zapobiegać ponownym zarażeniom.

W Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Labros znajdującej się na granicy Sadyby oraz Mokotowa oferujemy konsultacje parazytologiczne, na które można umówić się u dr nauk wet. Grzegorza Kotomskiego. Ponadto, nasi lekarze mają możliwość konsultowania się z dr hab. nauk wet. Wojciechem Zygnerem w sprawie wszystkich przypadków chorób pasożytniczych zwierząt.